Peranet Akademi

43p

İade Sözleşmesi

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Cayma Hakkı

akademi.peranet.com.tr internet sitesi (“İnternet Sitesi”) üzerinden elektronik ortamda eğitim videolarına erişim için hizmet satın aldığınız takdirde, size sunulan mesafeli satış sözleşmesi onaylamış sayılırsınız. Cayma süresi, Sözleşme’nin onaylandığı andan itibaren başlar ve 14 gündür. Bu süre zarfında hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden cayma hakkınız vardır. Cayma beyanının tarafımıza ulaştığını ispat yükümlülüğü ise tarafınıza aittir. Bu süre geçtikten sonra yapılacak sözleşmenin feshi talepleri, sözleşme hükümlerine göre sonuçlandırılacaktır.

Tarafınıza sağlanacak olan hizmet, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” alt başlıklı 15. Maddesinde düzenlenen “Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin” sözleşmelerdendir ve cayma hakkının istisnası kapsamındadır.

Bu nedenle 14 günlük cayma süresi içerisinde hizmetin verilmeye başlanması halinde, cayma hakkınızı en geç hizmetin başladığı günden bir gün önce bildirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sözleşmenin feshine dair talepleriniz, sözleşmede yazılı olan fesih hükümlerine göre sonuçlandırılacaktır.

İptal ve İade Süreci

İade ve iptal taleplerinizi aşağıdaki telefon ve e-posta adresleri vasıtasıyla iletebilirsiniz.

Talepleriniz, Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullar doğrultusunda değerlendirilecektir.

İade ve iptal taleplerinizi, mesafeli satış sözleşmesini onaylamanızdan itibaren 14 gün içerisinde iletmeniz gerekir.

Eğer Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylamanızdan itibaren 14 gün içerisinde hizmet almaya başladıysanız, iade ve iptal talebinizi hizmet başlangıcından en az 1 gün önce iletmiş olmanız gerekir.

Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullara uymayan taleplerde iade ve iptal yapılamaz.

Cayma Hakkı’nda belirtilen koşullara uyan talepleriniz ilgili birimimizce değerlendirilerek ve değerlendirme sonucu, kayıt sırasında paylaştığınız e-mail adresine gönderilecektir.

İletişim Kanalları

Web sitemizden satın aldığınız hizmetlerle ilgili iade ve iptal bildirimlerinizi;

0216 250 66 66 numaralı iletişim merkezimizi arayarak veya

[email protected] adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.